Korfuz - Sarande Cmimi i anijes

Corfu-Saranda
Saranda-Corfu
ADULTS CHILDREN INFANT CARS CARAVAN BUSES BIKE
Oneway Return Oneway Return Oneway Return Oneway Return Oneway Return Oneway Return Oneway Return
High Season
16/06/2022 - 15/09/2022
Flying Dolphin
23,8
47,6
13
26
4
8
Ferry Boat
Low Season
01/01/2022 - 15/06/2022
16/09/2022 - 31/12/2022
Flying Dolphin
20
40
13
26
4
8
Ferry Boat
Corfu-Himare
Himare-Corfu
ADULTS CHILDREN INFANT CARS CARAVAN BUSES BIKE
Oneway Return Oneway Return Oneway Return Oneway Return Oneway Return Oneway Return Oneway Return
High Season
16/06/2022 - 15/09/2022
Flying Dolphin
Ferry Boat
Low Season
01/01/2022 - 15/06/2022
16/09/2022 - 31/12/2022
Flying Dolphin
Ferry Boat

Në Ionian Seaways ne vlerësojmë klientët tanë. Ne gjithmonë bëjmë çmos për të ofruar një udhëtim të sigurt dhe të këndshëm me anijet tona dhe çmimet më të mira të biletave.

Pse të prenotoni me ne?

Me prenotimin e biletës tuaj  Korfuz – Sarandë në internet merrni 10% zbritje

Ne funksionojmë shtatë ditë në javë me rrugë ditore nga Korfuzi deri në Sarandë dhe mbrapa dhe kështu mund t’ju ofrojmë tarifat më konkurruese.

Anijet tona të mirëmbajtura na lejojnë të ofrojmë tarifa të ulëta Korfuz – Sarandë.

Grupe me mbi 16 persona që duan të udhëtojnë nga Korfuzi në Sarandë ose anasjelltas kanë të drejtë në një zbritje deri në 10% në biletat e tyre të anijeve.

5/5

Rezervuam biletat Korfu – Saranda – Korfuz në internet, kështu që morëm zbritjen prej 10% dhe ishim ne gjëndje te shkonim direkt në port. Anija ishte e pastër dhe stafi ishte shumë miqësor. Gjithashtu, çmimet e biletave janë të arsyeshme

5/5

Gjatë qëndrimit tonë 12 ditë në Korfuz ne eksploruam pjesën më të madhe të ishullit, kështu që vendosëm të vizitojmë edhe qytetin shqiptar të Sarandës. Doli të ishte një zgjedhje e mirë dhe një mënyrë e bukur për të mbushur ditën tuaj. Saranda është një qytet i bukur me shumë dyqane dhe restorante. Udhëtimi është gjithashtu shumë i relaksuar dhe miqësor me buxhetin . Cmimet e biletave për anijet e shpejta(delfinin) janë të lira ndërsa udhëtimi zgjat vetëm 30 minuta.

5/5

Mbërritëm në Sarandë më pak se  35 minuta. Delfinët janë të shpejtë! Cmimet e biletave janë gjithashtu shumë të mira.

Korfuz - Sarandë çmimi mesatar

Merr 10% zbritje

Me prenotim dhe Pagesë në internet dhe Kurseni 10% zbritje në tarifat zyrtare.

Rezervoni tani

Ofertat për grupe

Tarifat për grupe mund të kërkohen përmes kompanisë. Një grup përbëhet nga minimumi 16 pasagjerë

Kërkesa për grup

Ishulli i Korfuzit

Korfuzi është një ishull kozmopolit dhe një nga më të bukurit në Mesdhe. Bukuria natyrore e ishullit jashtë qytetit dhe qyteti i vjetër venecian mund të joshë edhe vizitorin më të kërkuar. Ndërsa jeni në qytetin e Korfuzit, mos e humbni mundësinë për të vizituar fortesat mbresëlënëse të qytetit, të shëtisni nëpër Liston dhe rrugët e ngushta të qytetit të vjetër, vizitoni sheshin më të madh në Ballkan, shijoni kuzhinën lokale dhe vizitoni pamjet historike të qytetit. Me një vijë bregdetare prej 217 km, Korfuzi krenohet me qindra plazhe të bukura, disa prej tyre të njohura dhe të organizuara dhe të tjera të paprishura dhe të izoluara. Ulliri i  Korfuzit është gjithashtu unik. Cmimet në Korfuz mund të luhaten gjatë sezoneve, por në përgjithësi mbeten normale.

Shiko me shume
boat icon

Porti i Korfuzit

Korfuz – Sarandë Anijet mbërrijnë dhe nisen nga Porti i Ri i Korfuzit, vetëm katër kilometra larg qendrës së qytetit të Korfuzit. Hyrja është menjëherë pas portës së terminalit ndërkombëtar. Transporti publik lidh portin me qytetin e Korfuzit dhe pjesën tjetër të ishullit, ndërsa taksitë janë gjithmonë të disponueshëm jashtë terminalit. Zyra qendrore e Ionian Seaways është një dhjetë minuta më këmbë nga porta kryesore e portit.

Duhet të vizitojë vendet në Korfuz

Kanoni
Muzeu i Artit Aziatik
Paleokastritsa
Pallati i Akilit
Perithia e Vjetër

Lidhje të dobishme

Porti i Korfuzit

Komuna e Korfuzit

Qyteti Sarandë

Saranda është destinacioni kryesor në Shqipëri, me turizmin në rritje të vazhdueshme gjatë viteve të fundit. Vizitorët tërhiqen nga mjedisi natyror, vendet arkeologjike dhe klima mesdhetare. Ka shumë pamjet brenda dhe përreth qytetit, përfshirë vendin arkeologjik të Butrintit (një vend i trashëgimisë botërore të UNESCO-s), Syri kalter hipnotik dhe manastiri i Dyzet Shenjtorëve. Gjiri piktoresk në formë patkua, i ngritur nga plazhet dhe një shëtitore ofron një shumëllojshmëri të bare, restorante dhe dyqane kafeje. Monedha lokale është lekë, por Euro është e pranuar gjerësisht.

Shiko me shume
boat icon

Porti i Sarandës

Porti i Sarandës ndodhet pikërisht përpara qytetit, duke ofruar qasje të lehtë në qendrën e qytetit. Porti ka pësuar zgjerime të shumta, duke bërë të mundur që anijet e lundrimit dhe jahtet e mëdha të ankohen. Porti i Sarandës është gjithashtu një destinacion i njohur në mesin e marinarëve që lundrojnë Detin Jon. Anijet dhe tragetet mbërrijnë dhe nisen nga Terminali i Trageteve Saranda. Zyra Ionian Seaways është rreth një pesë-minuta në këmbë nga terminali

Duhet të vizitojë vendet në Sarandë

Kalaja e Lekuresit
Plazhi Pasqyr
Gjiri i Sarandës
Syri i Kaltër
Parku Kombëtar i Butrintit

Lidhje të dobishme

Porti i Sarandës

Bashkia Sarandë

Shikoni videot tona

FAQ'S

Sa është distanca nga Saranda në Korfuz?

Saranda është 35.7 kilometra nga porti i Korfuzit me anije. Udhëtimi zgjat 40 minuta me anije të shpejta (delfini)  ose 70 minuta me tragete.

Ku është Saranda në hartë?

Ndodhet në një gji deti të hapur të detit Jon në Mesdheun qendror, rreth 14 km në lindje të skajit verior të ishullit Grek të Korfuzit.

A kam nevojë për vizë për Sarandën?

Detajet e pasaportës për të gjithë pjesëmarrësit kërkohen në kohën e rezervimit (të paktën një ditë para udhëtimit).

Për qytetarët e një vendi të BE-së, një kartë identiteti e vlefshme ose një pasaportë e vlefshme kërkohet në ditën e udhëtimit

Qytetarët e një vendi jo-evropian që i nënshtrohen detyrimit të vizave në zonën Shengen, kanë nevojë për një pasaportë të vlefshme dhe një leje qëndrimi ose vizë të vendit që i përket zonës Shengen.

Qytetarët e një vendi jo-evropian që i nënshtrohen detyrimit të vizave në zonën Shengen, kanë nevojë për një pasaportë të vlefshme dhe multi-vizë nëse dëshirojnë të udhëtojnë nga Greqia në Shqipëri dhe të kthehen.

Children under the age of 18 are not accepted on board without being accompanied by the two parents or an adult person.

Fëmijët nën moshën 18 vjeç nuk pranohen në hyrje të anijes pa u shoqëruar nga dy prindërit ose një person i rritur.

Fëmijët që shoqërohen vetëm nga një prind, prindi tjetër duhet të nënshkruajë një autorizim me shkrim.

Forma të përshtatshme janë në dispozicion në zyrën qendrore të biletave në Port.

Nëse prindërit nuk janë në vendin e portit të nisjes, nënshkrimi i autorizimit duhet të vërtetohet nga shteti i fëmijëve dhe të përkthehet nga ambasada e vendit të portit të nisjes.

Nëse prindërit nuk janë në port por në Vendin e portit të nisjes, nënshkrimi i autorizimit mund të vërtetohet nga një departament policie i vendit, i portit të nisjes.

Nëse prindërit janë në portin e nisjes nënshkrimi i autorizimit mund të vërtetohet nga Zyra e Kontrollit të Pasaportave.

Autorizimi me shkrim duhet t’i dërgohet Zyrës së Kontrollit të Pasaportave dhe Masterit ose Ndjekësit të anijes.

A është shtrenjtë në Sarandë?

Cmimet në Shqipëri janë përgjithësisht mjaft të ulëta dhe kostoja e të jetuarit si turist është shumë e përballueshme.

#sarandë_korfuz_cmime_anije #nga_korfuzi_në_sarandë_cmime_tragete #korfuz_sarandë_tarifë #korfuz_sarandë_tarifë doganore